Satelitní příjem

Pro bezproblémový příjem satelitního digitálního signálu DVB-S či DVB-S2 je zapotřebí mít dostačující parabolickou anténu, konventor (LNB), dekódovací kartu (pro příjem českých, sloveských a placených kanálů), televizi se satelitním tunerem nebo satelitní přijímač (SD nebo HD). Dále je nutná přímá viditelnost na zvolenou družici. Ta je zajištěna ve většině případů (95%), avšak jsou místa, kde satelitní vysílání přijímat nelze. Těmito místy jsou objekty, které se nacházejí blízko vyskokých budov nebo stromů. Nevýhodou oproti pozemnímu digitálnímu vysílání je nutná větší počáteční investice a pak nějaký měsíční poplatek (teda pokud zákazních nechce jen a pouze volně šiřitelné programy). Výhodou oproti pozemnímu vysílání je větší nabídka programů v lepší kvalitě obrazu (počet HD programů je nesrovnatelně vyšší než na pozemní anténě). Pro zjištění možnosti příjmu nás kontaktujte a my Vám ZDARMA poskytneme poradneství.

Pro příjem kanálů v HD či UHD kvalitě je nutné mít všechny komponenty HD/UHD kompatibilní (LNB, satelitní přijímač nebo televizi s HD/UHD rozlišením).

Provádíme montáže satelitních parabol na stožár, držák na zeď nebo na zábradlí. Parabolu nasměrujeme na Vámi vybranou družici či družice. V současné době poskytují české kanály družice Astra 3A/1D (pozice 23,5°E), kde nabízí své služby poskytovatel Skylink, na družici Thor 5, Thor 6 (pozice 0,8°W) je operátor FreeSAT (teď už spadá pod Skylink) a na družici Intelsat 10-02 (pozice 1°W) Telly TV. Provádíme instalace pro poskytovatele Skylink a Freesat. Servisovat Vám můžeme jakoukoliv parabolu.

Dále nabízíme montáž satelitů pro cizince, menšiny a jiná etnika. Pro vietnamské diváky z družice Hotbird 13°E nabízíme volně šířený vietenamský kanál VTV 4, dále pro ruské a ukrajinské diváky nabízíme spoustu programů z družice Sirius (pozice 5°E) a Amos (pozice 4°W) či Hotbird (pozice 13°E). Maďarské programy lze sledovat pouze od poskytovatelů FreeSAT a Telly TV. Ale jinak není problém nastavit parabolu na jakoukoliv družici podle přání zákazníka.

Proč satelit?
Výhody: Od 80 programů více, více programů v HD, možný TV archiv až 7 dní (pokud máte internet)
Nevýhody: Zřízení satelitu 1500 Kč (náklady narůstají s každou další TV), měsíční poplatek od 179 Kč, citlivé na seřízení paraboly a občas na počasí